Питання оформлення дозволів на рекламу та погодження вивісок

Для того, щоб запропонувати найкраще рішення щодо реєстрації вивіски у вашому випадку, будь ласка, надішліть фото або макет рекламного засобу, а також адресу розміщення на електронну пошту info@ukrsigns.com або в телеграм чи вайбер на номер 050 411 35 45.

1. Які дозвільні документи існують для вивісок та рекламних конструкцій?
Узгодження зовнішньої реклами здійснюється такими документами:

 • дозвіл на рекламу
 • рішення про відповідність розміщення інформаційної вивіски порядку розміщення вивісок
 • (тех)паспорт інформаційної вивіски

2. Як можна розміщувати вивіску?

Як можна розміщувати вивіску

3. Як не можна розміщувати вивіску?

Як не можна розміщувати вивіску

4. Чим відрізняється рекламна вивіска від інформаційної вивіски чи таблички?
Відповідно до норми, закріпленої у ч. 6 ст. 9 Закону України «Про рекламу»:
«Вивіска чи табличка з інформацією про зареєстроване найменування особи, комерційне (фірмове) найменування, торговельну марку, що правомірно використовується цією особою, належать цій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщена на внутрішній поверхні власного чи наданого у користування особі приміщення, на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху або на поверсі, на якому розміщено власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу до такого приміщення, не вважається рекламою.
Тобто, для того, щоб вивіска вважалася інформаційною, вона повинна містити лише назву компанії, яка має збігатися з найменуванням в єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, може містити вид діяльності, якщо це не випливає з найменування особи, наприклад – «кафе», або «булочна» та час роботи. Також допускається розміщення на вивісці знаків для товарів та послуг (торгових марок), що належать вашій компанії, але ці знаки повинні бути обов’язково зареєстровані у встановленому законом порядку. Необхідно, щоб у вас були свідоцтва про реєстрацію торгових знаків (марок). Наступний важливий момент – місце розміщення вивіски. Інформаційна вивіска повинна бути розміщена на зовнішній поверхні приміщення, яке займає ваша компанія, тому якщо ваша вивіска є накришною, така конструкція не може вважатися інформаційною вивіскою, вона є рекламною. Це загальне правило, що діє на території всієї України, однак у м. Києві діють додаткові обмеження. Згідно з вимогами, що містяться в Порядку розміщення інформаційних вивісок у м. Києві, щоб вивіска вважалася інформаційною вона повинна також задовольняти наступним додатковим критеріям: розмір вивіски не повинен перевищувати 3 кв. метра, вивіска має бути розміщена не вище за перший поверх.

5. Чи потрібно реєструвати вивіску чи рекламу?
Так потрібно. Якщо вивіска задовольняє всім описаним вище критеріям, то на неї отримується рішення про відповідність порядку, або, як його ще називають – паспорт інформаційної вивіски, якщо ні, то вивіска вважається рекламною і на неї потрібно отримувати дозвіл на зовнішню рекламу.
Зв’яжіться з нами, щоб дізнатися більше »

6. Які послуги з реєстрації вивісок надає компанія «Укрсайнс»?

 • оформлення рекламних вивісок
 • дозвіл на вивіску
 • допоможе узаконити вивіску
 • узаконити рекламу
 • погодження зовнішньої реклами
 • дозвіл на зовнішню рекламу

7. Як отримати/оформити дозвіл на вивіску?
Загальний порядок оформлення дозволу на рекламу описаний у Типових правилах розміщення зовнішньої реклами, які ви можете знайти на нашому сайті в розділі, де зібрана нормативна база щодо узгодження зовнішньої реклами. розділ «Статті». Також, можливо, у вашому місті розроблені спеціальні правила щодо реєстрації зовнішньої реклами та інформаційних вивісок. Спеціальні правила діють у м. Києві, Львові, Одесі, Харкові, Дніпрі.
Зв’яжіться з нашим фахівцем, який підкаже вам як правильно узаконити вашу вивіску та зовнішню рекламу »

8. Скільки коштує оформити паспорт інформаційної вивіски?
У середньому, ціна на отримання паспорта інформаційної вивіски становить 7000 грн. Для того, щоб сказати більш точно, потрібно мати більш повну інформацію, і, головне – знати чи є будинок, де планується розміщення вивіски пам’яткою архітектури.
Зв’яжіться з нами, щоб дізнатися більше »

9. Скільки коштує отримати дозвіл на рекламу?
Ціна за оформлення дозволу на рекламу залежить від типу конструкції і того, де вона буде розміщена.
Для конструкцій, розміщених на будинках вартість дозволів у середньому становить 10-15 тис грн. Також, як і для паспорта інформаційної вивіски важливою складовою є те, чи є будинок, на якому буде розміщено рекламну вивіску пам’яткою архітектури.
Для окремо розміщених рекламних конструкцій ціна за дозвіл на рекламу становить близько 30-35 тис. грн. Багато залежить від того, з якими інстанціями потрібно буде погоджувати конструкцію, наскільки близько вона розміщена до дороги, які під нею інженерні комунікації.
Зв’яжіться з нами, щоб дізнатися більше »

10. Скільки потрібно буде сплачувати до міського бюджету після оформлення дозволу на рекламу?
В середньому оплата за вивіску, оформлену дозволом на рекламу або рекламну конструкцію, становить близько 300 грн за квадратний метр. Залежно від місця розміщення конструкції діють свої коефіцієнти. Здійснювати цей платіж потрібно буде лише в тому випадку, якщо місце, на якому розміщена рекламна конструкція, знаходиться у комунальній власності. Якщо місце знаходиться в приватній власності – щомісячних платежів до бюджету міста здійснювати не потрібно. За інформаційну вивіску, на яку оформлено паспорт інформаційної вивіски навіть якщо вона розташована на будівлі, яка знаходиться у комунальній власності, також платити нічого не потрібно.

11. Як узаконити вивіску?
Для того, щоб перевіряючі органи не мали жодних питань, потрібно зареєструвати вивіску, оформивши на неї дозвіл на рекламу або паспорт інформаційної вивіски, залежно від того, під який тип вивіски – рекламної чи інформаційної підпадає ваша.
Усі дозвільні документи видаються через Центр надання адмінпослуг м.Києва. Для оформлення необхідно: заява, фото до встановлення рекламної конструкції, макет з прив’язкою до місця розміщення, ескіз та конструктивне рішення, підписане та завірене печаткою інженера-проектувальника. Після отримання пріоритету та бланків дозволів, власнику конструкції необхідно поставити на них підпис та печатку, підписати їх у балансоутримувача будівлі, у разі з наземною конструкцією отримати погодження балансоутримувачів інженерних комунікацій, далі погодити з Департаментом архітектури та містобудування, якщо будівля – пам’ятник місцевого чи національного з Управлінням з охорони культурної спадщини або Міністерством інформаційної культури та політики України. Після отримання всіх необхідних погоджень документи включаються до проекту розпорядження КМДА, і після його прийняття дозвіл готовий і його можна отримати на руки. Після встановлення рекламного засобу дозвіл разом з фото подається до Управління реклами для вклеювання фото та підписання.

12. Які документи потрібні для реєстрації та узаконення вивіски?
Загальний список документів, необхідних для оформлення паспорта інформаційної вивіски:

 • Витяг з ЄДРПОУ;
 • Ксерокопія договору оренди, документа, що підтверджує право власності на приміщення розташування);
 • Ксерокопія свідоцтва про реєстрацію торгової марки (торгівельного знаку);
 • Ліцензійний договір між власником торгового знака та особою, на яку оформляється паспорт інформаційної вивіски (у разі якщо знак належить іншій особі).
 • Технічний паспорт БТІ;
 • Фотографії місця до та після розміщення вивіски;
 • Конструктивне рішення вивіски, завірене печаткою розробника разом із копією сертифіката, який дає право на будівельне проектування та проектування несучих металевих конструкцій.

Ми узаконимо та зареєструємо вашу вивіску під ключ. Вивіски та зовнішня реклама наша професія.

13. Які органи контролюють питання розміщення зовнішньої реклами?
Органі, до компетенції яких належить контроль за законністю розміщення вивісок та рекламних конструкцій:

 • управління з питань реклами КМДА; – Комунальне підприємство “Київреклама”;
 • Держпродспоживслужба;
 • Держспоживстандарт;
 • Департамент територіального контролю міста Києва; – КП “Київблагоустрій”;
 • Національна поліція.

14. За якою адресою знаходяться КП “Київреклама”. та Управління з питань реклами?
Вони знаходяться за адресою: м. Київ, Боричів узвіз, 8. Посилання на гугл картах.